18.9.2017 07:30 - 15.12.2017 19:30 - Výuka

3.1.2018 08:00 - 26.1.2018 20:00 - Přihlášky ke studiu

Univerzita třetího věku má novou vizuální identitu

Univerzita třetího věku má novou vizuální identitu

• Logo U3V prošlo redesignem, přičemž si zachovává prvky původního a odkazuje i na logo Vysoké školy ekonomické
  • Základem vizuální identity jsou 3 nově nadefinované barvy, nechybí ani typografie a     několik vizuálních novinek, které pomohou studentům i zájemcům o studium

(Praha) 28. květen 2016  – Univerzita třetího věku na Vysoké škole ekonomické  se po dlouhých letech dočkala nové vizuální identity, jejímž cílem je zlepšit interní i externí komunikaci se studenty a zájemci o studium. Nejviditelnější novinkou, se kterou se budou studenti pravidelně scházet, je nové logo. Jeho základem se stal symbol U3V, který z původního loga zachoval barvu a spojení písmen 3V, a pro změnu z loga VŠE probral poměr tloušťky písmen spolu s jednobarevností provedení. Výsledný symbol tak respektuje prvky obou log a spojuje je.

redesign1

Symbol je doplněn nápisem pro snadnější identifikaci U3V jako součást Vysoké školy ekonomické v Praze. Výsledný logotyp můžete vidět na obrázku níže.

redesign2

Spolu s logem se základem nové vizuální identity staly tři nové barvy, které se vhodně doplňují a konzervativně vyjadřují poslání Univerzity třetího věku. Součástí změny vizuální identity je i stanovení nových typů písma v rámci typografie, které jsou snadno čitelné především pro studenty.

redesign3

Za celou proměnou vizuálního stylu stojí studenti denního studia ze stejné vysoké školy, konkrétně Multimédií v ekonomické praxi na Fakultě informatiky a statistiky. Ti kromě redesignu identity a tvorby grafického manuálu přinesli ve spolupráci s ředitelem U3V několik novinek, které pomohou zejména začínajícím studentům.

Nové vizitky U3V pomohou díky zadní straně s mapou areálu najít kancelář v NB10, navíc vám rychle poskytnou přehled potřebných kontaktů.

redesign4

doc. Ing. Tomáš Kubálek, CSc.
akademický ředitel U3V

u3v@vse.cz