Termíny

13.2.2017 07:30 - 12.5.2017 19:30 - Výuka

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
U072 Mobilní zařízení a OneNote

Související stránky

Vyučující

 • Vyučující: Ing. Markéta Kubálková, Ph.D. (e-mail: kubalm@vse.cz)

Rozsah výuky

 • celý semestr po 2 hodinách týdně

Zaměření předmětu

Předmět je zaměřen v první části na výklad programu Microsoft OneNote verze 2013. Je to program pro shromažďování, třídění, vyhledávání a sdílení informací. Informace jsou shromažďovány formou poznámek, které lze editovat na počítači, notebooku či tabletu PC, na mobilním zařízení, lze vkládat soubory jiných programů či se na ně odkazovat, dále lze vkládat snímky webových stránek či jiných programů nebo doplňovat informace o zvukové poznámky. Microsoft OneNote je součástí všech kancelářských balíků Microsoft Office.
Druhá část je zaměřena na mobilní zařízení. Věnuje se přehledu mobilní techniky (tablet, iPad, iPhone, Windows Phone, čtečka knih). Podíváme se na to, pro jaké účely je vhodné které zařízení, seznámíme se s možnostmi mobilních zařízení, s filozofií jejich využívání. A dále se službami iTunes a Windows Live.

Výsledky učení

Po úspěšném absolvování budou studenti schopni pracovat s programem Microsoft OneNote 2013 a orientovat se v mobilních zařízeních.

Obsah předmětu

 1. Seznámení s programem Microsoft OneNote 2013. Ovládání programu, struktura pásů karet.
 2. Založení Microsoft účtu pro účely sdílení poznámkových bloků.
 3. Vytváření poznámkových bloků, oddílů, skupin oddílů, stránek a podstránek.
 4. Editace poznámek do kontejnerů. Zobrazení, úprava barev oddílů a stránek, šablony stránek. Vkládání objektů do stránek. Úprava obsahu stránek, uspořádání stránek, posun obsahu.
 5. Tabulky a výpočty v OneNote. Kreslení. Revize dokumentu -- pravopis, překlad. Sdílení poznámkového bloku. Tisk poznámek, možnosti uložení. Struktura souborů, jejich přenos a zálohování.
 6. Využití služby Microsoft Live.
 7. Mobilní zařízení – přehled operačních systémů.
 8. Smartphony.
 9. Tablety.
 10. Aplikace pro smartphony a tablety. iTunes.
 11. Čtečky knih.
 12. Další zařízení do domácnosti.
 13. Praktické vyzkoušení uvedených zařízení.